O mě

Jsem vystudovaná ekonomka (no dobře, bakalářka), ale při přednáškách z mikra jsem většinou spíše koukala do telefonu a hledala nové inspirace, co bych asi tak mohla uvařit, upéct…

Moje cesta po škole nevedla do kanceláře ani na navazující studium.. Vedla na různá místa, ke všelijakým cílům. Teď momentálně je mým cílem právě ta cesta samotná a kam mě dovede? To jsem sama zvědavá!

V životě mám několik cílů a snů. Některé jsou pravděpodobnější, jiné až neuvěřitelné. Ale o tom ten život je. Kdybychom si dávali nízké cíle, tak nás to přece nikam neposouvá.

Narodila jsem se v Praze, ale osud chtěl jinak a za pomoci lásky mě odvedl do Liberce. Po pár letech jsem tohle krásné město v Jizerkách už brala za svůj domov. Zažila jsem v něm nejkrásnější a nejsilnější momenty svého života.

Vybudovali jsme si tady s manželem náš první domov. Měla jsem tu první vlastní kuchyň, kde se konala jak kouzla, tak katastrofy. Prožila jsem si tady nejkrásnější svatbu, jakou jsem si mohla přát. Vystudovala jsem školu a dosáhla na vytoužený diplom. Našla si svou první práci. Svou práci v Nordbeans. Práci, kde jsem si splnila sen a několik měsíců se starala o to, aby si zákazníci mohli dát dort ke skvělé kávě. Můj dort. Dort, který jsem upekla ležel ve vitríně a lidi si ho kupovali. Lidi ho chválili a lidi se kvůli němu začali vracet. Svojí první naplněnou vitrínu jsem trochu obrečela.

Z několika důvodů jsem se pečení do kavárny vzdala. Začalo to přerůstat přes hlavu, doma už nebyl prostor a naskytla se příležitost, abych si v kavárně zkusila to, kvůli čemu jsem tam vlastně přišla. Stala se ze mě baristka. A tak trochu cíleně, tak trochu náhodou jsem našla něco, co mě neskutečně naplňuje. To, jak za pomoci drobných úprav může být káva naprosto jiná a jak její pomocí dokážu člověku zlepšit den je k nezaplacení. Jednou Vám doufám tu kávu ufiltruju ve vlastním.. Ale o tom zase jindy.

Teď momentálně jsme se s mým Fílou vydali za velkým dobrodružstvím. Opustili jsme naši komfortní zónu, pustili náš krásný byt v Liberci a vydali se do Vídně.. A třeba i někam dál. Někdy :). O tom, jak se tady máme, jaké bylo stěhování, co všechno se tady dá dělat a navštívit se můžete dočíst v rubrice Vídeň. O tom, co tady uvařím za dobroty samozřejmě v Receptech.

Děkuju za každý komentář, který tady necháte. Můžete mrknout třeba i na můj instagram nebo facebook. A hlavně jezte, pijte, smějte se a dělejte co máte rádi. Ať už je to cokoliv!

Leontýna